Hřiště je dokončeno, tedy jen po stavební části díla. Aby hřiště mohly využívat ti, pro které je především utčeno, tedy děti a jejich maminky, nebo také i tatínkové, ještě nějaký čas potrvá. Minimálně do nástupu teplých měsíců, kdy bude možné využít to, proč se hřišti říká vodní hřiště, tedy využít vodu. Vodu získanou ze studny pomocí historické ruční pumpy, která zde tvoří dominantní prvek. Hřiště, kde jsou navržené herní prvky založené na hře s vodou, čímž chtěla autorka návrhu paní architektka Ing. Wagnerová připomenout význam vody pro existenci všeho života. Proto jsou do hřiště zakomponovány i kamenná pítka pro ptáky, pro včely a ostatní drobný hmyz. Všichni tito tvorové, stejně jako člověk, ke svému životu potřebují vodu.
V hřišti jsou osazeny i neobvyklé prvky. Již jsem musel odpovídat na několik dotazů zvídavých líšeňských spoluobčanů, na co je připravená hrázka dřevěných „klacků“, zda má sloužit jako palivo pro ohníček. Ne, není tomu tak, v hrázce klacků by mělo svoje budoucí domovy nalézt osazenstvo užitečných brouků a broučků, protože i těm se v současné asfalto – betonové džungli obtížně hledá ubytování. Takže držme těmto tvorečkům palce, ať se jím na adrese nám. Karla IV. zalíbí.
Za sebe jsem rád, tím že hřiště začne být aktivně využíváno až s nástupem teplého počasí. Tak všechny nově vysazené dřeviny, cibuloviny i nový travní porost dostanou potřebný čas na zakořenění. Využije se i zimní vláha. S nástupem jarních měsíců se budeme všichni těšit na první nové květy narcisů v květnaté louce. S příchodem teplých měsíců se dostane hřišti toho pravého využití, proč se hřišti říká vodní.
Ještě se vrátím do historie vzniku vodního hřiště na nám. Karla IV.
S myšlenkou na vodní hřiště jako první přišli zástupci spolku „Líšeň za vodou“. To se psal rok 2022. Spolek akci přihlásil k získání finanční podpory z participativního rozpočtu města Brna. Bohužel tam se o finance hlásí se svými nápady všechny městské části, o smysluplnosti nápadu a vyslovení podpory hlasují adresně občané Brna. Nápad s vodním hřištěm v Líšni, ač záslužný, nezískal dostatečný počet potřebných hlasů, a tedy ani nezískal podporu od města Brna. Proto se projekt rozhodla podpořit Líšeňská radnice, získala se podpora i Líšeňských zastupitelů a v rozpočtu pro rok 2024 se vyčlenila pro vodní hřiště potřebná částka.
Zadali jsme zpracování projektu, proběhla soutěž na dodavatele a v průběhu roku 2024 mohl začít vítěz soutěže s výrobou navržených dřevěných herních prvků. Ve druhé polovině roku 2024 se započalo se zemními pracemi a s osazováním herních prvků tak, aby 31.října 2024 bylo dílo dokončeno a předáno.
Jan Skotal