Fotbal i sport obecně prošly od 90-tých let různými fázemi financování. Dnešní stav je takový, že pokud nepodporuje kluby vedení města, a to hlavně v oblasti mládeže, není v silách samotných funkcionářů klubu zajistit podmínky pro rozvoj fotbalu.
Fotbalový klub SK Líšeň zasáhla koncem minulého desetiletí v plné míře ekonomická krize. Kvůli ní se například nepodařilo dostavět tribunu na hlavním hřišti. V uplynulých čtyřech letech se ale podařilo klub ekonomicky stabilizovat a zázemí fotbalistů výrazně zlepšit. Nejvýraznějším počinem je vybudování Tréninkového centra mládeže, které vzniklo v Mariánském údolí díky štědrosti rodiny Belcredi, která za přijatelné nájemné zapůjčila potřebné pozemky. Centrum je pro SK klíčovou investicí, protože líšeňský fotbal klade velký důraz na práci s dětmi a mládeží. Investice v Mariánském údolí ale nebyly jediné. Uskutečnily se opravy v orlovně – vybudování zázemí pro trenéry, zřízení kabiny A a B mužstva, výměna oken, vybudování kabiny se sprchami pro dorost. Na dobré cestě je zřízení posilovny v suterénu objektu.
Všechny zmíněné investiční akce by se neuskutečnily bez pomoci vedení líšeňské radnice. Čtyři náročné roky vedení městské části výrazně podporovalo chod klubu. Jen pro příklad - pro mladé hráče a hráčky zajistilo 8 bezpečných branek do Tréninkového centra mládeže i na hřiště s umělou trávou, podpořilo rekonstrukci orlovny nebo pořídilo dresy pro líšeňské přípravky. Díky příspěvku od radnice mohou taky přípravky každý rok vycestovat na mezinárodní turnaj v německém Stuttgartu. Pěknou tradicí se stalo i každoroční ocenění vítězných líšeňských týmů pamětními dresy a přátelský zápas mezi zástupci radnice a SK Líšeň. Mimochodem, letos vyhrála radnice 2:1 po penaltovém rozstřelu. "Velice si ceníme toho, že na radnici máme vždy dveře otevřené. I když jednání nemusí dopadnout vždy dobře, je důležité, že vedení Líšně vyslyší naše požadavky a zajímá se o chod klubu," zhodnotil spolupráci předseda SK Líšeň Karel Hladiš.
Provoz klubu je také zčásti zajištěn dotací z MČ Líšeň. V této oblasti jsou možnosti MČ Líšeň omezené vzhledem k možnostem rozpočtu MČ ve srovnání na příklad s možnostmi města Brna.
Oslavy 90 let kopané v letošním roce byly uspořádány za velké pomoci radnice a osobní účasti na větší části oslav pana starosty Břetislava Štefana a místostarosty Jozefa Sedláčka. Vedení radnice také ve vedení města Brna, Jihomoravského kraje i na ministerstvu školství, tělovýchovy a mládeže trvale propaguje práci hlavně s mládeží SK Líšeň a napomáhá tak, aby dobrá práce SK Líšeň v těchto orgánech byla znát, a tím vytvářejí předpoklady pro získání prostředků pro činnost SK Líšeň.
V současné době je hlavním úkolem SK Líšeň pokročit s budováním tribuny a sociálního zázemí v této tribuně. Druhým, neméně důležitým úkolem, je vybudovat v Líšni ještě jednu tréninkovou plochu, protože současný stav ani zdaleka nevyhovuje 25-ti soutěžním družstvům v SK Líšeň. I v této oblasti se angažuje vedení líšeňské radnice a snaží se napomoci splnění těchto úkolů.
V období let 2009 – 2014 charakterizuje líšeňský fotbal nejlépe jediné slovo – stabilita. V období ekonomické krize a zvyšující se sportovní konkurence je právě udržení hospodářské a herní rovnováhy velmi cennou devizou. Snad ještě vyšší hodnotu má bohatá základna mladých fotbalových nadějí. Ovšem bez spolupráce s radnicemi, hejtmanstvím a místními sponzory by v budoucnu nebylo možné, aby v Líšni vydržel DOBRÝ FOTBAL V BRNĚ!
Výbor SK Líšeň, září 2014