Příběhy líšeňských pamětníků se staly součástí celorepublikové výstavy Národní kroniky, která je společným projektem Národního muzea v Praze a Nadace Charty 77 – Senzačního seniora, jehož cílem je shromáždit a uchovat vzpomínky seniorů na jejich dobu, život, radosti i strasti.
Kulturní centrum Líšeň v rámci projektu Réva se do Národní kroniky zapojilo zcela mimořádně, a to pořádáním mezigeneračních besed, kde líšeňští pamětníci sdílejí své životní zkušenosti se studenty místních středních škol. Tato vyprávění jsou písemně zpracována v publikacích Příběhy líšeňských pamětníků, loňské vydání si můžete zakoupit v CVČ Kotlanka, a to letošní bude vydáno a pokřtěno na podzim v rámci oslav Dne seniorů.
Vážíme si pozvání a účasti na výstavě, chápeme ji jako ocenění a poděkování našim seniorům a partnerům, kteří se spolu s námi podílejí na zachování životních příběhů. Líšeň reprezentuje 29 milých tváří našich pamětníků na společné fotografii, vytištěné na velkém plátně, jejichž životní cesty jsou součástí výše uvedených publikací.
Dne 30. 6. 2017 zorganizovalo Kulturní centrum Líšeň společné focení na výstavu, které realizoval profesionální pražský fotograf Nadace Charty 77. Dopoledne se pamětníci sešli na Dělňáku a u malého občerstvení na něj společně čekali. Než přijel, rozproudila se ve foyer přátelská beseda. Živá diskuse a přívětivá atmosféra vládla nejen mezi přáteli, kteří společně zasedli u kávy, ale i u seniorů, kteří se zde prvně potkali a seznámili. Společné fotografování proběhlo na zahradě Dělňáku, věříme, že bylo pro seniory příjemnou zkušeností a závěrečnou tečkou družného setkání.
Výstava je venkovní a je umístěna na náměstí Václava Havla u Národního muzea v Praze.
Kulturní centrum Líšeň, Dražanová Silvie