Na podzim naše škola žije běžným studijním životem, noví žáci se seznámili s těmi stávajícími, někteří už dokonce stihli absolvovat výjezd do jižní Anglie, ti nejodvážnější ve škole dokonce přespali v rámci projektu Filmová noc. Tento moment vybízí ke krátkému zamyšlení se, čím žákům nejvíce prospějeme, jaká školní filosofie stojí nad běžnou výukou a projekty naší školy.
Na Akademii dlouhodobě prosazujeme kvalitní všeobecné vzdělávání s velkou mírou flexibility, protože rychle se měnící svět přílišné specializaci v útlém věku nenahrává. Upevňovat tzv. soft skills, tedy třeba zdokonalování se v týmové práci, je nutným předpokladem pro budoucí úspěšné špičkové pracovníky těch nejlepších firem a institucí. Kritické myšlení je nezbytnou výbavou pro mládež 21. století, zavalenou informační i dezinformační lavinou mediálního kyberprostoru.
Věnujeme se však i „konzervativnějším“ aktivitám a v současnosti připravujeme vydání vlastní učebnice moravských zemských dějin pro základní školy, která navazuje na náš úspěšný středoškolský projekt „Učíme o Moravě“. Postupně budeme vyrábět krátká informační videa, která vám přiblíží specifika naší školy, s jejímž prostředím se můžete seznámit prostřednictvím nové virtuální prohlídky na našem webu. To všechno díky nadšenému týmu vyučujících líšeňského Gymnázia, ZŠ a MŠ AKADEMIA.
Ondřej Hýsek, zástupce ředitelky Akademie
177 473 260e.jpg?1537181651" style="width: 550px; height: 222px;" />