Městská policie Brno rozšířila svou náborovou kampaň o nový benefit. Poté, co se uchazeči o práci úspěšně začlení do týmu strážníků, získají takzvaný stabilizační příspěvek v celkové výši třiceti tisíc korun. Instituce chce motivovat schopné zájemce a usnadnit jim přechod do nového zaměstnání. Částku budou nováčci čerpat postupně. Pět tisíc korun získají, jakmile se z nich stanou strážníci, tedy přibližně tři měsíce po nástupu k městské policii. Předpokladem je vyhovět kritériím ústního pohovoru, projít fyzickými a psychologickými testy a následně absolvovat takzvaný čekatelský kurz. Toto čtvrt roku trvající intenzivní školení zahrnuje studium zákonů a vyhlášek, kurzy sebeobrany, taktiky zákroků i střeleckou přípravu a je zakončené zkouškou před komisí ministerstva vnitra.
Dalších deset tisíc korun získají strážníci poté, co se stanou kmenovými zaměstnanci, tedy po uzavření pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Zbylých patnáct tisíc korun následně obdrží po tisícikoruně v každé z následujících patnácti výplat.
Městská policie Brno tímto krokem obohacuje své široké portfolio zaměstnaneckých výhod. „Nabízíme příspěvek na stravování i dopravu, pětitýdenní dovolenou a ze sociálního fondu podporujeme kolegy, kteří si spoří na penzi,“ vyjmenoval některé z nich ředitel Bohumil Šimek.
Strážníci oslovují zájemce o zaměstnání především kvůli padesáti novým pracovním místům, jimiž organizace disponuje od Nového roku a díky kterým se postupně zvyšují počty hlídek zejména v okrajových částech města. „Díky současné náborové kampani již do našich řad přišly desítky kolegů a obsadili jsme jimi i některá nově zřízená pracovní místa. Personální politika má však dlouhou setrvačnost. Musíme kalkulovat s odchody do důchodu, mateřskými dovolenými i přestupy k armádě či státní policii. Proto i letos chceme nabrat dalších padesát lidí,“ vysvětlil Bohumil Šimek.
Organizace se obrací na tělesně zdatné, komunikativní a psychicky odolné uchazeče. „Jde nám především o kvalitu strážníků a za všech okolností ji upřednostníme před kvantitou. Ilustrovat to mohou poslední statistiky, kdy jsme do čekatelského kurzu přijali 8 ze 186 uchazečů,“ zdůraznil Bohumil Šimek.
Podle předběžných výpočtů vyjde zavedení stabilizačního příspěvku městskou policii přibližně na 1,5 milionu korun. Peníze bude vynakládat z vlastních zdrojů určených na krytí personálních výdajů, není tedy nutné jakékoli navyšování rozpočtu. Čerpání se navíc u každého strážníka rozloží přibližně do dvou let, nejde tak o zásadní zátěž pro hospodaření městské policie. Stabilizační příspěvek bude městská policie nabízet do odvolání. Benefit se vztahuje již i na strážníky, kteří vzejdou z aktuálního čekatelského kurzu konaného mezi lednem a březnem 2016.
Požadavky na strážníky i výhody práce u brněnské městské policie najdou zájemci na webu www.mpb.cz/zamestnani.
Jakub Ghanem, tiskový mluvčí