Atleti JAC Brno na Gymnáziu Hády patří mezi nejlepší v ČR

Zpátky

Vynikající výsledky předvedli členové atletického oddílu JAC Brno, kteří se připravují ve sportovním areálu na ZŠ Horníkova.  Většina reprezentantů jsou studenti Gymnázia Hády. Letošní halová sezóna byla mimořádně úspěšná. Žactvo získalo na Halovém mistrovství ČR neuvěřitelných čtrnáct medailových  umístění a dokonce překonali dvakrát český rekord a dva rekordy mistrovství ČR a těmito výsledky se stal oddíl JAC Brno  bezkonkurenčně nejúspěšnějším oddílem v ČR (všechny pražské oddíly získaly tři medailová umístění).
Neúspěšnější byla žákyně Jana Novotná, která získala tituly na HMČR ve víceboji, když stávající rekord v pětiboji překonala takřka o tři sta bodů. Na HMČR jednotlivců přidala ještě další titul ve skoku dalekém výkonem 571 cm. Tento výkon znamenal překonání rekordu HMČR a druhý rekord překonala již v rozběhu na 60 m př. výkonem 8,77 s, když ve finále na jasném prvním místě Jana zakopla o překážku a spadla.
Další výborné výkony předvedla Michaela Hrubá, která na HMČR ve víceboji skončila na druhém místě a i ona překonala stávající rekord ČR o dvacet bodů.  Ve skoku vysokém získala titul HMČR výborným výkonem 169 cm a stupně vítězů ve skoku vysokém patřily pouze našim závodnicím. Na druhém místě skončila Jana Novotná výkonem 166 cm a na třetím místě Eliška Buchlovská výkonem 163 cm. Michala ještě přidala ve skoku dalekém bronz za osobní rekord 545 cm.
Další titul přidal na trati 1500 m Jiří Klinkovský, který nedal ve finiši nikomu šanci a na stejné trati nám připravila velké překvapení Adéla Šafářová, která finišovala na nečekaném třetím místě. Poslední žákovský titul vybojoval ve skoku dalekém Lukáš Kračmar kvalitním výkonem 625 cm. V koulařském sektoru se vyšvihl na stříbrnou příčku Jirka Kučera, který poslal čtyř kilovou kouli do vzdálenosti 13,77 m. Na trati 300 m žákyň podlehla v boji o titul Eliška Florianová až těsně před cílem a tak na krk si pověsila výborné stříbro. Byla hlavní strůjkyní stříbrné medaile ve štafetě 3x300 m. Výborné výsledky předvedli i naši dorostenečtí a juniorští reprezentanti, když studentky Gymnázia Hády v juniorské kategorii  ve skoku vysokém nedali ostatním výškařkám šanci a sedmá z MS do 17 let, Nikola Pařilová, získala titul mistryně ČR a na třetím místě skončila její tréninková kolegyně Alena Roháčková.
Dařilo se nám i v trojskokanském sektoru. Mezi dorostenci obsadil výborné druhé místo Patrik Šmerda a mezi juniory obsadil Dan Viktorín bronzovou příčku. Mezi muži se prvním rokem prosadil mezi výškaři náš největší talent Martin Heindl - skončil hned za bronzovým z ME seniorů Jaroslavem Bábou. Halová sezóna naznačila mimořádnou připravenost našich svěřenců a tak věřme, že budeme mít zástupce i na světových soutěžích.Pro dorost do 17 let je připraveno MS na Ukrajině, pro juniory do 19 let proběhne ME v Itálii a ve Finsku na ME do 22 let by neměl scházet Martin Heindl. Líšeň se může pochlubit opravdu špičkovými atlety, které ji závidí celá ČR.